Darujte svoje 2 % CVI Košice, n. o. ĎAKUJEME. zobraziť viac

Referencie

Rodiny

rodina Wencelová

Boli sme súčasťou CVI Košice 5 rokov, za čo sme veľmi vďační.  Pracujú tu ľudia s veľkým srdcom, ktorí nám pomáhali s prekonávaním rôznych prekážok. Od zorientovania sa v množstve informácií ohľadom diagnózy nášho syna, cez rehabilitácie, rôzne pomôcky, zabezpečenie finančnej pomoci, odborných rád, pedagogickej poradne a všetkého, čo sme v tomto ťažkom období potrebovali. Na základe toho sme sa vedeli správne rozhodnúť, čo bude pre Paťka najlepšie. Vďaka ich pomoci v súčasnosti navštevuje školu, v ktorej sa cíti dobre, je šťastný, má veľa kamarátov a môže naplno využiť svoj potenciál.

rodina Gubová

Keď naše dievčatko ochorelo a ostalo po zápale mozgu v bdelej kóme, ostali sme takpovediac zaskočení z novej situácie a netušili sme, ako postupovať, kde začať. S orientáciou v spleti zákonov, nárokov, kompenzácií a pomôcok nám nesmierne pomohlo CVI. Pracovníčky nás navštívili ešte priamo v nemocnici a poskytli nám základné informácie nevyhnutné na prvotné domáce fungovanie. Snažili sa nám vždy ochotne pomôcť nielen teoreticky, ale najmä prakticky. Pomáhali s vypĺňaním tlačív a žiadostí, s výberom špeciálnej škôlky a neskôr aj školy. Vždy si na nás našli čas. Nasmerovali nás podľa našich potrieb a podľa toho, čo bolo v danej chvíli pre nás akútne.

rodina Mizeráková

Sme rodičmi Samka s DMO a detským autizmom a ešte zopár diagnózami ☺ Ako väčšina rodičov, ani my sme nevedeli, čo a ako ďalej so Samkom. Ale vďaka CVI sme pocítili, že vôbec nie sme sami. Váš štartovací balíček pomoci, ktorý sme dostali od vás, nám a hlavne Samkovi v jeho napredovaní veľmi pomohol.  Samko sa pomaličky začleňuje do spoločnosti aj keď vždy bude potrebovať pomoc. No my sme odhodlaní sa nikdy nevzdať a vždy mu pomáhať. Tak, ako ste vy a vaše nasmerovanie za odborníkmi a špecialistami nám pomohli. Nelúčime sa, pretože ste a už aj ostanete súčasťou našich životov.

Špecialisti

Monika Janková, školský špeciálny pedagóg, ZŠ sv. Košických mučeníkov

V minulom školskom roku sme do 1. ročníka prijali Anku, dievčatko s Downovým syndrómom, ktorá prišla s Alkou. Nepoznala som tento projekt a bola to naša najkrajšia spolupráca s CVI. Alka-asistent, láskavý kamarát. Bola to žena, ktorá citlivo vnímala potreby nielen Aničky, ale aj všetkých ostatných žiakov. Kráčali sme spolu školským rokom a vďaka vedeniu kolegýň z CVI sme sa posunuli o krok vpred. Vdaka nim, sme zachytávali potreby nielen zaclenenych detí, ale aj potreby ich rodičov. Pravidelne sme sa stretávali a hľadali možnosti a spôsoby, ako sa prihovárať, posúvať vlastne hranice, ako odpovedať na otázky nielen kolegov, ale aj deti a rodičov. CVI nás viedlo, ukazovalo cestu, nenútilo, ale jemne postrkavalo vpred. Ďakujem za najkrajšiu skúsenosť ľudí, ktorí sa dívajú na inklúziu našimi očami.

MUDr. Vanda Chovanová, primárka Oddelenia neonatologickej  intenzívnej medicíny v Detskej fakultnej nemocnici  v Košiciach

Každé dieťatko s problematickým štartom do života, či už predčasne narodené, alebo kriticky choré potrebuje často následnú starostlivosť viacerých špecialistov. Samotné odborné rady v ambulanciách však často nestačia nato, aby rodičia nadobudli pocit, že starostlivosť o svoje dieťa vykonávajú dostatočne efektívne a maximálne podporujú jeho vývoj. Centrum včasnej intervencie dokáže túto pomoc poskytnúť jednak kompexne a interdisciplinárne a hlavne vysoko individuálne podľa potrieb konkrétneho dieťaťa a jeho rodiny, pomáha v koordinácii odbornej starostlivosti, v posilňovaní kompetencií rodiny a v zlepšení jej kvality života. Existencia CVI Košice pre nás, ktorí sa tímto deťom venujeme v období bez prostredne po narodení, predstavuje istotu, že počas nasledujúcich mesiacov a rokov, bude o ne dobre postarané